GÜNEŞLİ BİR PAZAR GÜNÜ


Dün(27 Nisan)
Brüksel tarafları 25 derece civarlarındaydı...
Buraya geldiğimden beri geçirdiğim en güzel ve en dolu gündü sıcacık güneşin altında.

Önce kasabamızdaki bir kasabın(Keurslager) 20. yıl kutlaması için organize ettiği helikopter turu ve barbeküye katıldık.
Eşim de ben de hayatımızda ilk kez helikoptere bindik.
Normal şartlarda kayınvalidemlerin hakkı idi bu organizasyon çünkü kuponları o biriktirmişti ama kayınpederim yurt dışında kayınvalidem de şehir dışında olunca bu şans bizim oldu.

Kasabamız Merchtem'ı,hatta evimizi yukarıdan görmek çok hoştu.
Kayınvalidem'e tekrar teşekkür.

Helicopter sırası beklerken:

Helikopter'e binerken:(Pembeli olan benim)

Helikopter'den MERCHTEM:(Fotoğrafları ben çektim)

Kırmızı kare içindeki bizim ev...

Bizden sonraki yolcularla havalanan helikopter.


5 dakikalık mini helikopter turumuz bitince yemyeşil çimlerin üzerine kurulmuş barbekü alanında karnımızı doyurup havanın güzelliğini fırsat bilip rotamızı Mechelen yakınlarındaki  Planckendael  hayvanat bahçesine çevirdik.

Burası çoluk çocuk gidip güzel bir gün geçirebileceğiniz kocaman bir hayvanat bahçesi.Balta girmemiş ormanları andırıyor yer yer.
Türkiyedeki hayvanat bahçeleriyle uzaktan yakından alakası yok.
Muhteşem bir yer.Çocuklar için bir çok aktivite ve oyun alanı bulunduran karnınızı doyurabileceğiniz içecek dondurma alıp oturabileceğiniz yerleri olan biryer.Türkiyeye göre giriş ücreti pahalı(17.5 euro) ama kesinlikle değiyor.
Gez gez bitmiyor bir türlü.Hayvanat bahçesini kıtalara göre ayırmışlar.Afrika,amerika..vs diye.Bir broşür alıp yalnızca istediğiniz hayvanların bulunduğu kısmı veya istediğiniz kıta hayvanlarını görme imkanınız var.Seyyar algida arabaları ve kola makineleri sık sık karşınıza çıkıyor güneş tepenizde sizi terletirken...Tepenizden bir anda bir leylek de uçabiliyor :)


Aslanlar...

Kangurular...

Koalalar...

Flamingolar...

Rakunlar...

Zebra...

Leylek...

Baykuş...

Akbabalar...

  Akşam eve dönerken bir de Brüksel havaalanına inişe geçen uçakların hemen altında oturup fotoğraf-video çektik.Uçakların rüzgarını hissedebiliyorduk tam tepemizden alçaktan geçerken...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !