Krem şantili tatlılar / ÇİKOLATALI - ŞAM FISTIKLI PASTA 

Çikolatalı -şam fıstıklı pastam 3 Mayıs'tan, İstanbul'da ailemle kutladığım doğum günü partimden kalma...Pastamı sevgili arkadaşım Özlem'in Krem şantili tatlılar etkinliğine yolluyorum...Kolay gelsin güzelim!

 

Annemin evinde kendime ait hiçbir pasta alet edevatı bırakmadığımdan dolayı krem şanti süslemesi pek havalı olamadı pastanın.

 

 

Neyse çikolatalı pasta pek sevmeyen ben dahil herkes taptı pastaya.Ehhh o kadar fıstığı çamura koysam çamur bile lezzetli olurdu sanırım :)


İstanbul'da geçirdiğim 16 gün boyunca bol bol Caddebostan sahilde yürüyüş yapıp,belediyenin sahil yolundaki yürüyüş parkuruna koyduğu spor aletleriyle haşır neşir oldum :)

 

Bu sayede kilo almadan döndüm Belçika'ya. Kimi zaman Belgin ablacımla beraber yürüdük, kimi zaman babamla, kimi zaman başka arkadaşlarla...

 

 

Son yıllarda aldığım kiloları yavaş da olsa atıyorum artık üzerimden...Şu ana dek 11 kilo verdim.Yaz bitmeden 9-10 kilo daha verebilirsem süper olacak :)

 

 

Gelelim pastanın tarifine...Pandispanyasını hazır kullandım bu pastanın, kekini arzu ettiğiniz bir tarifle yapabilirsiniz siz.

Kısaca tarif etmek gerekirse kakaolu 3 katlı pandispanya,alttaki 2 kat kek sütle hafifçe ıslatılacak,kekin üzerine çikolatalı pastacı kreması , pastacı kremasının üzerine bol TUZSUZ kavrulmamış şam fıstık ve damla çikolata... 

2 kat bu şekilde hazırlanacak,üzerine üçüncü kat kek konduktan sonra pastanın tamamı kakaolu krem şanti ile sıvanıp süslenecek...Arzuya göre pastanın ortasına çikolata ganaş da hazırlanabilir.

Buzdolabında en az 2-3 saat bekletildikten sonra hapur hupur yenecek :)

Afiyet olsun!


Son olarak 12 Mayıs'ta, İstanbul dönüşü, ayağımın tozuyla havaalanından koştura koştura gittiğim "buradaki en yakın arkadaşım" Julia'nın düğününden bir kare...Hava 9 derece idi!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !